23/03/2025
Військово-лікарська комісія здійснює оцінку стану здоров’я чинних військовослужбовців, визначаючи їхню придатність до подальшого несення…
Військово-лікарська комісія здійснює оцінку стану здоров’я чинних військовослужбовців, визначаючи їхню придатність до подальшого несення служби. Водночас українським законодавством передбачено можливість оскарження рішень ВЛК.
Існує два способи оскарження ВЛК: позасудовий та судовий.
Досудовий порядок оскарження
▪️Скарги на постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК Київського міського ТЦК та СП, обласних ТЦК та СП.
▪️Постанови прийняті ВЛК обласними (Київського міського) ТЦК та СП, оскаржуються в штатних ВЛК (Центральній військово-лікарській комісії (далі — ЦВЛК), ВЛК регіону).
▪️Постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку.
▪️Постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.
Для оскарження постанови ВЛК у досудовому порядку необхідно підготувати відповідну заяву про перегляд такої постанови та додати всі необхідні документи, видані військово-лікарською комісією. У заяві важливо чітко викласти підстави для оскарження, наприклад, помилку ВЛК у встановленні причинного звʼязку захворювання тощо.
Судовий порядок оскарження
Постанови ВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку. Оскарження рішень ВЛК у суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства
Строки для оскарження: