25/02/2024
Сім’я кожного військового, який загинув, захищаючи Батьківщину під час повномасштабної війни, має право отримати…
Сім’я кожного військового, який загинув, захищаючи Батьківщину під час повномасштабної війни, має право отримати компенсацію — одноразову грошову допомогу у розмірі 15 мільйонів гривень. Це право забезпечує постанова Кабміну № 168 від 28 лютого 2022 року.
Важливими є обставини загибелі військового – це впливає на розмір допомоги. Якщо він загинув у бойових діях на фронті, то його рідні мають право на виплату в розмірі 15 млн грн. Якщо військовий загинув у період проходження військової служби, але не в бойових діях, то обсяг компенсації буде меншим.
Так, згідно з постановою та з урахуванням статті 16-1 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей”, право на виплату мають:
ВАЖЛИВО! Допомога не призначається громадянам Російської Федерації, республіки Білорусь, або особам, які тривалий час проживають на території цих країн. Також особам, засудженим за державну зраду, колабораційні дії або ті дії, які сприяють країні-агресорці.
У відповідності до діючого законодавства.
До утриманців належать члени сім’ї померлого, що перебували на його утриманні, якщо вони були на його повному утриманні або одержували від нього допомогу, яка була для них постійним та основним джерелом засобів до існування.
“Наприклад, це непрацездатні повнолітні діти, повнолітні діти до 23 років, які отримували аліменти у зв’язку із навчанням, брати, сестри та онуки, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років та перебували на повному забезпеченні загиблого”
Якщо хтось із родичів відмовився від виплат або не оформив їх протягом 3 років після смерті солдата, його частка розподіляється між іншими членами сім’ї.
Виплати за загиблого ЗСУ – це розмір компенсації для членів його сім’ї. Сума допомоги, призначена Міністерством оборони, виплачується поетапно:
Це означає, що на першому етапі сім’я військовослужбовця отримає 3 000 000 гривень, а далі їм будуть перераховуватися по 300 000 гривень щомісяця, поки вся сума не буде виплачена.
Одноразова допомога розподіляється рівними частками між усіма членами родини, які мають право на цю допомогу. Вона виплачується в порядку черговості. Родичі можуть звертатися за допомогою впродовж трьох років від дати, коли військовослужбовець загинув або помер.
Є тільки перші ступені спорідненості, які є у переліку. Далі це можливо за рішенням суду. Якщо в судовому порядку буде доказано, що вони були опікунами абощо. Це все індивідуально.
Якщо ви не являєтесь близьким родичем загиблого військового та вас немає у списку, однак впевнені, що заслуговуєте на неї – спеціалісти юридичної компанії “Феміда” роздивляться кожний ваш індивідуальний варіант та якщо це можливо, візьмуться за справу та допоможуть вам отримати грошову компенсацію за загиблого захисника.
Адвокат КПД “Феміда”
Кожна сім’я, яка втратила або чоловіка, або сина, має право на отримання допомоги. Згідно з постановою Кабміну № 168 від 28 лютого вона становить 15 мільйонів гривень. Також члени родини можуть отримати допомогу на поховання (згідно з постановою Кабміну №829 від 22 травня 2000 року) в розмірі п’яти прожиткових мінімумів. Ці кошти виплачує військова частина. Крім того, якщо військовослужбовець не загинув, а помер під час проходження служби, то виплата здійснюється згідно з постановою Кабміну №975 від 25 грудня 2013 року.
Щодо військових, які обліковуються як зниклі безвісно, то дійсно, поки немає тіла, то, відповідно, і не буде документа, що засвідчує факт смерті. А отже, і підстав для отримання виплати немає.
Родичам у такому разі варто визнавати військового померлим у судовому порядку. В разі, якщо є достатньо даних про те, що військовий загинув та за яких обставин. Наприклад, на підставі свідчень співслужбовців, які виконували разом бойове завдання.
Рішення суду про встановлення факту смерті військового та за яких обставин буде підставою для оформлення свідоцтва про смерть та отримання виплат.
Виплати за загиблого на війні не можна отримати просто так – важливо зібрати повний пакет документів. Так, для отримання грошової допомоги заявники мають подати до ТЦК СП, в якому військовий перебував на військовому обліку на момент мобілізації:
Якщо є документи про оформлення опіки, їх теж потрібно прикріпити до заяви. Після того, як звернення буде розглянуто і задоволено, члени сім’ї загиблого почнуть отримувати компенсацію.
Однак зазначаємо, що даний перелік не є вичерпним.
Враховуючи складність самої процедури та бюрократію, термін оформлення компенсації може становити місяці. А якщо все відбувається через судові суперечки, то й роки.
Скільком родинам вдалося оформити компенсацію за час війни – невідомо. Ця інформація засекречена.
Загалом підсумовуючи нашу практику в даних справах можливо з точністю сказати, що процедура отримання компенсації за загиблого військового досить об’ємна та складна в реалізації, тому тут потрібна допомога кваліфікованих спеціалістів в подібних правовідносинах. Адвокати юридичної компанії “Феміда” зможуть допомогти вам у реалізації вашого законного права на це та повний супровід всього процесу аж до отримання грошових коштів на ваші рахунки.
Юрист “КПД “Феміда”