15/12/2024
Покроковий алгоритм дій для водіїв 1️⃣ Забезпечити безпеку для інших учасників руху Перш за…
Покроковий алгоритм дій для водіїв
1️⃣ Забезпечити безпеку для інших учасників руху
Перш за все, увімкніть аварійну сигналізацію, щоб попередити інших водіїв про небезпеку. Не змінюйте розташування автомобілів до моменту оформлення події поліцейськими або за допомогою європротоколу. Встановіть аварійний знак на відстані щонайменше 15-20 м від місця аварії в населених пунктах і 40 м — за їх межами. Це допоможе запобігти новим ДТП та убезпечити інших учасників дорожнього руху.
2️⃣ Оцінити стан учасників ДТП
Перевірте стан всіх учасників ДТП. Якщо є постраждалі, негайно викличте швидку за номером 103. Надайте першу медичну допомогу, якщо у вас є необхідні знання та навички. Якщо внаслідок ДТП виникла небезпека (наприклад, пожежа або витік паливно-мастильних матеріалів), викличте пожежну службу за номером 101. Також обов’язково повідомте про аварію поліцію за номером 102.
3️⃣ Задокументувати місце події та оформити ДТП
Якщо ДТП не можна оформити самостійно за допомогою Європротоколу, то сповістіть про ДТП у поліцію за номером 102 задля його подальшого оформлення. Зробіть фото місця події, зафіксуйте розташування автомобілів, пошкодження та інші важливі деталі. Це допоможе в подальшому розслідуванні та врегулюванні страхового випадку. Обміняйтеся інформацією з іншим учасником ДТП про себе, своє місце проживання та відомостями щодо чинних полісів Автоцивілки. Перевірити чинність полісів Автоцивілки можливо на офіційному сайті МТСБУ за посиланням (https://policy-web.mtsbu.ua/#tab1). Якщо у винуватця ДТП відсутній чинний поліс Автоцивілки, необхідно з’ясувати, наявність у винуватця статусу особи, що дає право не купувати Автоцивілку (така норма закону діє до 1 січня 2025 року). Якщо водій відноситься до відповідної категорії – зробіть копію (або фото) такого посвідчення. Якщо ДТП сталася з вашої вини і ви відноситесь до категорії осіб, що звільняються від обов’язку купувати Автоцивілку, повідомте про це інших учасників події і надайте їм копію посвідчення. В такому випадку Вам необхідно повідомити МТСБУ про настання події. Якщо є свідки події, запишіть їх контактні дані та попросіть дати свідчення про обставини аварії. Це може бути корисно для встановлення причин ДТП.
4️⃣ Повідомити страхову компанію та оформити документи для виплати.
Невідкладно (або протягом 3-х днів) повідомте власну страхову компанію про факт настання ДТП. Надайте всю необхідну інформацію та слідуйте інструкціям, які отримаєте від представника страховика. Співпрацюйте з представниками поліції та страхової компанії при оформленні необхідних документів. Якщо ви постраждала сторона в ДТП, не забудьте надати протягом 30 днів страховику письмову заяву про страхове відшкодування та інші документи. Якщо без поважних причин не повідомити свого страховика про настання ДТП у триденний термін, то після відшкодування збитків, заподіяних третій особі, страховик має право вимагати від вас компенсації понесених витрат.
5️⃣ Відновити рух після ДТП
Після завершення всіх необхідних процедур приберіть місце ДТП, якщо це можливо. Якщо ваш автомобіль не може продовжувати рух, викличте евакуатор. Якщо ДТП спричинило затори або перешкоди для інших учасників дорожнього руху, повідомте про це поліцію, щоб вони могли організувати об’їзд або інші заходи для нормалізації руху. Зверніть увагу, що за жодних обставин водію не можна залишати місце події, адже в такому випадку йому загрожує адміністративна відповідальність. Відповідно до ст. 122-4 КУпАП, водій-втікач може отримати штраф у розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт на період від 10 до 15 діб, або громадські роботи від 30 до 40 годин.
Якщо Ви стали учасником ДТП та Вам необхідна юридична допомога, звертайтесь до нашої компанії. Наші спеціалісти мають великий досвід у вирішенні питань пов’язаних з ДТП, як у позасудовому так і в судовому порядках.