27/02/2024
На сьогоднішній день місцеві суди завалені справами про адміністративне правопорушення відносно керування транспортними засобами…
На сьогоднішній день місцеві суди завалені справами про адміністративне правопорушення відносно керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції (ст. 130 КУпАП).
Протокол за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення – письмовий доказ, який складається працівником патрульної поліції для підтвердження факту керування транспортним засобом водієм у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, під впливом медичних препаратів чи факту відмови такого водія від проходження огляду у встановленому порядку.
Існує три підстави, за наявності яких співробітник патрульної поліції може скласти щодо водія такий протокол за 130 статтею:
Факт алкогольного сп’яніння водія визначається на місці зупинки з допомогою спец. засобів (драгера). При незгоді з результатами огляду на місці зупинки, водій вправі вимагати проведення огляду у найближчому мед. закладі. Відповідно до Інструкції допустимий рівень алкоголю у крові становить 0,2 проміле. Перевищення даної норми (0,21 проміле та більше) підтверджує факт алкогольного сп’яніння водія. та є підставою для складання протоколу за статтею 130 КУпАП.
Одна з помилок водіїв – намагатись визнати недійсним протокол про адміністративне правопорушення шляхом подання адміністративного позову.
Для скасування протоколу за ст. 130 КУпАП слід дотримуватись іншої стратегії. Після оформлення протоколу співробітники поліції формують адміністративний матеріал, який надалі передається на розгляд до суду. Саме суд за результатами розгляду справи ухвалює рішення – винний водій чи ні. У рамках розгляду цієї справи водій має довести, що протокол складено з порушеннями законодавства.
Оскарження протоколу полягає у наданні суду письмових пояснень, доказів, які свідчать про порушення в діях співробітників поліції під час складання протоколу.
При позитивному вирішенні справи суд винесе постанову про закриття справи про адміністративне правопорушення через відсутність у діях водія складу правопорушення за 130 статтею КУпАП.
Після складання поліцейським протоколу про адмін порушення та до передачі його до суду проходить від 3 днів до кількох тижнів. Далі суд призначає дату розгляду. До цієї дати необхідно встигнути ознайомитись із справою, підготувати письмові пояснення та зібрати докази. Терміни розгляду справи займають 1-3 місяці, залежно від завантаженості суду.
Юридична компанія “ФЕМІДА” вже більше п’яти років займається даною категорією справ, ми знаємо на що потрібно звернути увагу в першу чергу і яким чином побудувати оптимальну стратегію захисту.