01/03/2024
Для переміщення на механічному транспортному засобі в Україні потрібно мати троє обов’язкових документів: технічний…
Для переміщення на механічному транспортному засобі в Україні потрібно мати троє обов’язкових документів: технічний паспорт автомобіля, страховку та водійські права. Якщо водій не має при собі хоча б одного з цих документів і його зупиняє поліцейський, йому загрожує серйозний штраф.
В Україні всі транспортні засоби можна розділити на дві основні категорії: колісний транспорт і спеціальну техніку. Для колісного транспорту існують чотири основні категорії (А, В, С, D), кожна з яких має підкатегорії. Водійські права на спеціальну техніку (трактори) поділяються на вісім різних категорій (з підкатегоріями 15). За порушення вимог щодо наявності документів передбачені штрафи, включаючи відсутність посвідчення водія, водійських прав при собі або водіння без прав після судового рішення про їх позбавлення.
Диспозиція ст. 126 КУпАП передбачає настання відповідальності за керування транспортним засобом громадянином, який немає на це відповідних документів (сюди слід відносити водійське посвідчення, реєстраційні документи та поліс страхування на автомобіль), або не предʼявив їх для перевірки уповноваженій особі (зазвичай працівникам органів Нацполіції), або щодо якого наявне тимчасове обмеження у праві керування автомобілем, або його було позбавлено права керування автомобілем, або якщо він таке правопорушення вчинив повторно протягом 1 року.
Про повторність вчиненого правопорушення варто зазначити наступне. Якщо протягом 1 року водій був притягнутий до відповідальності за ч. 2-4 ст. 126 КУпАП, то до нього застосовується санкція у вигляді штрафу, яка складає – 40800 грн. та особу позбавляють можливості керувати автомобілем на термін від 5 до 7 років.
Слід зазначити! Якщо ви втратите водійські права до судового розгляду, то поліцейські, які вилучили ваші права, повинні видати вам тимчасовий талон на керування. Цей тимчасовий талон має чинність до трьох місяців і має таку саму юридичну силу, як і самі водійські права.
Якщо на особу було накладено тимчасове обмеження у праві керувати автомобілем, то до неї штраф не застосовується, оскільки санкція ч. 3 ст. 126 КУпАП передбачає, що в такому випадку особу позбавляють права керувати автомобілем на термін від 3 до 6 місяців.
Якщо водій не погоджується з рішенням патрульного, який вважав дії водія неправомірними, він може оскаржити рішення у наступних державних органах:
Оскаржувати можливо тільки у визначені строки, згідно з чинним законодавством України, тому тягнути з данними видами справ недопустимо.
У подібних правовідносинах важливо підготувати певний пакет документів на оскарження, тому Вам потрібен саме спеціаліст в даній галузі права. Юристи “КПД “Феміда” зможуть зробити усе за Вас та уберегти від втрати водійського посвідчення та штрафу.