28/02/2024
У квітні 2023 року президент Володимир Зеленський підписав оновлені правила оформлення громадянства, які почнуть…
У квітні 2023 року президент Володимир Зеленський підписав оновлені правила оформлення громадянства, які почнуть діяти вже 27 жовтня. Як іноземцю отримати громадянство України під час воєнного стану, куди звертатися, які документи потрібні та які правові підстави його отримання, про це все та більше дізнаєтесь у даній статті.
Раніше процедура була радше формальна – охочі отримати громадянство мали подати документи й виконати одну з вимог законодавства. Зараз так просто стати громадянином України не вдасться. Після початку повномасштабного вторгнення питання громадянства викликало занепокоєння як влади, так і населення. Особливо, якщо на розгляді іноземці з росії чи білорусії.
Процедуру отримання громадянства регулює закон України “Про громадянство України”. Його вимоги не жорсткі, отже претенденти можуть купувати необхідні сертифікати й набувати громадянства без свідомого ставлення.
Згідно з законодавством іноземець повинен відповідати таким критеріям:
Заява з необхідними документами подається людиною особисто до територіального підрозділу Державної міграційної служби України. У разі поважних причин (хвороби заявника, стихійного лиха тощо) її може подати й інша особа або ж вона може бути надіслана поштою.
Щоб іноземець мав право отримати громадянство України, він має безперервно проживати на законних підставах в Україні протягом останніх 5 років.
Для деяких категорій осіб цей термін становить 2 роки. До них належать:
Також іноземці для отримання громадянства України повинні мати дозвіл на імміграцію та володіти державною мовою відповідно до рівня, встановленого законодавством України. Він підтверджується відповідним сертифікатом після складання іспитів
Ще однією підставою для набуття іноземцем громадянства України є наявність законних джерел доходу.
До уповноваженого органу іноземець має подати такий пакет документів:
Серед нових умов для набуття громадянства – підтвердження знань з історії та Конституції України шляхом складання іспитів на знання цих дисциплін. Проте наразі немає чітко прописаного механізму, який вказував би на процедуру проходження.
Якщо особа становить державний інтерес для України, то вона може отримати відстрочку від перевірки знань. Але такі люди протягом двох років з дня отримання громадянства повинні все ж таки підтвердити знання з історії та Конституції України.
Також потрібно скласти іспит зі знання української мови.
Загальний термін розгляду заяв про прийняття до громадянства України не повинен перевищувати 1 рік з дня їх надходження.
Важливо! Відсказ ДМС України не є остаточним рішенням по даній категорії справ, його можливо оскаржити у судді. Довіряйте свою справу тільки перевіреним спеціалістам, а також памятайте, що початок правильно виконаної роботи по справі – це гарант успіху! Не впевнені, що впораєтесь самі? Записуйтесь на першу ознайомчу консультацію до фахівця юридичної компанії “Феміда” та отримайте всі необхідні відповіді.