27/02/2024
Законом України закріплений перелік громадян, які не підлягають під мобілізацію. Зокрема, заброньовані співробітники підприємств,…
Законом України закріплений перелік громадян, які не підлягають під мобілізацію. Зокрема, заброньовані співробітники підприємств, установ та організацій. Однак деколи навіть така категорія чоловіків отримує повістки.
В Україні загальним правилом встановлено, що особи, які мають відстрочку від служби в армії, можуть вступити до лав ЗСУ лише за власним бажанням. Однак таке правило не поширюється на заброньованих працівників. Згідно з Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” для заброньованих працівників не передбачена мобілізація за їхньою згодою.
Отже, законом фактично встановлена імперативна заборона на мобілізацію заброньованих працівників. Тобто навіть у разі згоди таких осіб на призов, прийняття їх на службу забороняється – тільки за випадком зняття броні.
Досить часто співробітники ТЦК та СП не зважають на бронь працівників та вручають їм повістки, тим самим порушуючи закон. Є два варіанти захисту своїх прав та законних інтересів:
Хоча на сьогодні вже є достатньо велика кількість судових рішень щодо оскарження наказів про призов на службу заброньованих осіб, єдина правова позиція відсутня. Тому існує як позитивна, так і негативна судова практика.
Нагадаємо, у разі неявки до ТЦК після отримання повістки особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності. Їй загрожує штраф у розмірі до 5 тисяч гривень.
Отже, підсумовуючи усе вищевикладане можливо з точністю сказати, що потрібна кваліфікована допомога військового спеціаліста. Юридична компанія “КПД “Феміда” має велику практику у вирішенні подібних справ та відповідних адвокатів.