14/01/2025
Коли існує судова справа і до Вас пред’явлено позов іншою юридичною або фізичною особою…
Коли існує судова справа і до Вас пред’явлено позов іншою юридичною або фізичною особою дуже важливим є ознайомлення з матеріалами справи та підготовка позиції. Адже, потрібно, щоб суд заслухав та врахував думку та документи усіх сторін спору. Не завжди пред’явлені позовні заяви є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню. Часто подають позови деякі особи умисно, щоб нашкодити або створити штучну судову тяганину іншим учасникам справи. Тому, саме для таких випадків існує подання заперечень на позов.
Заперечення (відзив) на позовну заяву — це письмовий документ, який може подаватися учасником справи (відповідачем, третьою особою) у межах існуючої судової справи із викладенням правової позиції та доданими доказами (документами).
Як правило, краще, заперечення подати і готувати у письмовому друкованому вигляді. До суду їх можна подати через адвоката, особисто через канцелярію або направити через “Електронний суд” чи поштою.
Після надходження даного документу в суд, його зареєструються, доєднають до справи та передадуть судді. Вже після долучення цих документів суд ознайомиться із ними та врахує викладену позицію.
При цьому потрібно врахувати, що подані письмові заперечення не звільняють Вас від участі у судових засіданнях. Тобто, подавши заперечення потрібно ходити в судові засідання, залучити адвоката на судовий процес або (якщо є підстави) подати заяву розгляд справи у вашу відсутність.
Отримавши документи від суду, від іншого учасника справи або після ознайомлення із судовою справою наші адвокати радять підготувати вашу власну позицію. Дуже добре, коли у вас є вагомі докази, документи та папери. Їх невідкладно треба подавати в суд.
Заперечення на позов мають обов’язково містити:
Дані заперечення (відзив) з додатками необхідно направити усім учасникам у справі, для того щоб суд точно прийняв їх у вас та врахував вашу позицію. Якщо заперечення готує адвокат, то він все обов’язково зробить і оформить правильно. Коли Ви самостійно оформлюєте цей документ, то потрібно трішки приділити цьому часу, щоб все зробити правильно.
Як показує практика, якщо відповідач не подав суд свою позицію, не ходить в судові засідання, не залучив адвоката і якщо позов є обґрунтованим, то суд як правило задовольняє такі вимоги і приймає заочне рішення суду.
Таким чином, не подавши заперечення до суду ви, як учасник справи ризикуєте тим, що:
Тому, якщо Ви не згодні з позовом та його вимогами, то вам обов’язково треба подавати до суду свою позицію у письмовому вигляді. Якщо цього не зробити — наслідки досить негативні.