Ольга, Одеська область

Питання пов’язане з встановлення факту народження дитини на окупованій території

З яким питанням звернувся клієнт:

На консультації було встановлено, що клієнтка є матір`ю народженої дитини, яка народилась на території, непідконтрольній державній владі України у м. Донецьк. Вона зазначила, що єдиними наявними документами, що підтверджують факт народження дитини на території, непідконтрольній державній владі України є свідоцтво про народження, видане Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Кіровського районного управління юстиції у місті Донецьку 11 листопада 2014 року. На її звернення, листом від 27 лютого 2024 року начальник Малиновський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) повідомив, що при перевірці Державного реєстру актів цивільного стану громадян не було виявлено актовий запис про народження її дитини в м. Донецьк, Кіровський район, Донецька область, Україна. Окупація м. Донецьк відбулася 07 квітня 2014 року, з того часу державні органи на вищевказаній території припинили свою діяльність. Оскільки надане свідоцтво про народження дитини було видане після 07 квітня 2014 на тимчасово окупованій території України, заявнику було рекомендовано звернення до суду з питанням про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України.

що ми зробили:

Для відновлення порушеного права клієнта ми звернулися до суду із заявою про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України. Задовольняючи нашу заяву суд у своєму рішенні зазначив, що зібрані у справі докази та їх належна оцінка свідчать про наявність підстав для встановлення факту народження дитини нашої клієнтки в м. Донецьк, що розташоване на території, непідконтрольній державній владі України.

результат:

Вказане рішення є підставою для Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) для державної реєстрації народження дитини.