Олександра, м. Одеса

Питання пов'язане з перерахунком пенсії по втраті годувальника

З яким питанням звернувся клієнт:

Клієнтка отримувала пенсію по втраті годувалька, так як її чоловік, колишній військовослужбовець, помер. Проте Пенсійний фонд нараховував пенсію без врахувань щомісячних додаткових видах грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, премії). У всіх її звернень до ПФУ з проханням перерахунку пенсії їй було відмовлено.

 

що ми зробили:

На першому етапі, ми отримали довідку про розмір грошового забезпечення колишнього військового від обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у відповідності до вимог ст. 43 і 63 закону No 2262 –ХІІ та положень постанови КМУ від 30.08.2017 року No 704, з у рахуванням виплачених сум.

Наступний етап полягав у написанні та подачі письмового звернення до ПФУ, у якому просили перерахувати пенсію по втраті годувальника з урахуванням довідки від ТЦК та СП, на що знову отримали письмову відповідь з відмовою у перерахунку.

Третій етап полягав у підготовці адміністративного позову до суду, в якому ми вимагали зобов’язати Головне управління ПФУ здійснити перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, виданої на ім’я померлого від ТЦК та СП з урахуванням зазначених в ній основних та додаткових видів грошового забезпечення, з урахуванням здійснених виплат.

Адміністративний суд в погодився з аргументами викладеними в позовній заяві та дійшов висновку про задоволення позову.

 

результат:

Таким чином, після набрання законної сили рішення суду, клієнтці перерахували пенсію по втраті годувальника згідно норм чинного законодавства, вона почала отримувати підвищений розмір пенсії по втраті годувальника, а в подальшому вона отримає усю заборгованість яка утрворилась за усі роки, поки ПФУ неправильно нараховував розмір пенсійного забезпечення.